Потребните информации за профилот на Devolli Корпорација, сите информации во врска со корпорацијата е мисија, историјата и вредностите на компанијата може да се најде тука...

Devolli Corporation

Следете нè на:

Производот

БРАУН

Ние сме многу среќни за вас, знаете, за многу години. Се што сакате да знаете за брендови на Devolli Корпорација е тука.

Devolli Принцот Кафе, Турски

Тоа е мешавина на оригиналниот грав-оригинал и две на кафе, на начин во согласност со рецепт е уникатен и се наменети за оние кои уживаат во вкусот на силна, традиционалното кафе, црно, со крим-вкусно. Производот е најдобро продаван на Devolli Принцот Кафе, и производот е најдобро продаван кафе во земјата. Тоа е продаден во земјите од регионот. Една шолја турско кафе е олицетворение на незаменлив е пријателство, љубов, вкус, и традиција ... и Ние сме горди што имаме оваа традиција во Devolli Принцот Кафе и Отоманската империја и кафе, кој е корен на куќите во косово, повеќе од било кој друг производ јас кафе. Поради слој на kremës да го направи тоа, Devolli Принцот Кафе турски и ќе остане топла за долго време, издржлив на задоволство на пијалок. Задоволството на пиењето турско кафе, таму е само синоним. Тоа е, PRETTINESS (задоволство на турски и СВЕЖИНА. Успехот на Devolli Принцот Кафе, турски, врз основа на грав на единицата на врвот на кафе на светот, внимателно избрани, печено, помеша и пакувани во производ со квалитет кој вклучува мирис, вкус и свежина. Ние во Devolli Принцот Кафе ние веруваме дека не постои ништо подобро од чаша топла Devolli Принцот Кафе, турски јазик.

Pascalin

Pascalin е сосема нов на семејството, поголемиот дел од Devolli Corporation. Во потрага да се купи овој бренд, Devolli Corporation сега е повторно во Косово и Македонија, за овој тип на квалитетот на кафе. Сега, кафе Pascalin доаѓа на пазарот со три кутии од различни; со 100gr, 200gr и 500gr. Направен од грав од најдобрите кафе, Pascalin е она што ви треба и дека те слушам секој пат кога ќе уживате. Во традиција во оваа корпорација, во оваа област на законот покажува, и го зајакнува квалитетот на ова кафе дека сега тие се нудат на клиентите во различни точки на продажба.

Принцот Еспресо

Вкусот на неа, добар која дава задоволство, Принцот Еспресо се служи сосема добро како espreso, kapuçino, или makiato, додека тој е правење на најдобрите од најдобрите во kajmakun на тоа.

Принцот На Премијата

Принцот на Премијата Еспресо е комбинација која ви овозможува да уживаат во високиот квалитет на espresos. Принцот на Премијата Еспресо е направен тестот на многу и тој се обиде да се најде надвор од тестото се меша во право, врз основа на истражувањето и развојот за да се произведе кафе espreso, да биде од највисок квалитет и најдобрите од најдобрите од грав квалитетот на кафе, во согласност со вкус на клиенти. Дизајнот на масна пакување, мешавина на квалитет и прифатлива цена, овој производ е, без сомнение, дека тие ќе влезат во срцата на поклониците на вистинската кафе espreso. Принцот на Премијата Еспресо е произведен со капацитет да биде висока, а distribuohet во сите делови на Косово, Албанија, црна Гора и Македонија. Печени со нега, ладење, и пакувани во вакуум, она што го прави специфичен вкус и се многу издржливи. Сега, се разбира дека треба да уживаат во Espresson Принцезата Кафе. Тоа е сега во секој агол, речиси во секој кафе. Оваа поени за успехот од таму, дека Принцот на Премијата Еспресо е направен како носител на културата на новиот espressos во Косово. Овој успех покажува квалитетот на специфични кафе нашите.

Злато Еспресо

Еспресо злато е прекрасна мешавина, што употребата на стил на италија за време на созревање на кафе. Со стручност и техники на нашата индустрија во кафето, не би можел да биде нешто повеќе од espreso слатка, ароматични, и многу вкусна. Вкусот на неа, добар која дава задоволство на злато на еспресо се служи сосема добро како espreso, kapuçino, или makiato, додека тој е правење на најдобрите од најдобрите во kajmakun на тоа.

Грантови И Зачини

Гранде аромата е комбинација на одредена кафе е печено на квалитет премиум да кафе и bluar, направени од различни kokrrave на кафе да бидат избрани со нега, мирисот и вкусот на слатка. Грантови и Зачини создава kajmakun на големо со кафе, или espresos. Тоа, исто така, создава кафе и имаат пријатен мирис кога течни, од оние кои се произведуваат.

ИНСТАНТ

Devolli Принцот Кафе не производи со нов бренд-нови Принцот на Инстант

Принцот 3 во 1

Вкусот е комбинација на вкусот на ëmbëlsisë на кафе, со кремот лесно, секаде и секогаш кога сакате. Принцот Класичен 3in1, со арома и вкус на уникатен во задниот мешање во темнината, во кафена, бела, и слатка. Направени со зрна од кафе на висок квалитет на Робуста и тоа е блиску до авто-сервис, Принцот Класичен 3in1 комбинира мешавина на нашите, на износ од gooey крем и шеќер за да се создаде кафени масти, бел, и лесно да се направи.


Мешавина на вкусови на кафе, крем и шеќер.
Вкусот на удобност, и да биде силна.
Мешавина на ëmbëlsisë на кафе, и kremit здраво за готово.
Запечатен во кеса, авто-сервис, ќе имате со вас, каде и да сте.

Принцот Инстант Силна & Богатите

Принцот Инстант Благи е кафето да се топи, кој е добиен од кафе грав за да созреат. Избрани зрна на кафе со највисок квалитет и печени со внимание. Кафе-совршени за дневна рутина стресни.


Принцот Инстант Мазна & Богата е кафето да се топи, кој е добиен од кафе грав за да созреат. Избрани зрна на кафе со највисок квалитет и печени со внимание. Кафе-совршени за дневна рутина стресни.


Принцот Инстант Силно кафе кое е растворен во што е предноста на кафе грав и се пече. Избрани зрна на кафе со највисок квалитет и печени со внимание. Кафе-совршени за дневна рутина стресни.

Принцот Horeca Вкус & Кафе Creamer

Уживајте во посебни моменти со Принцот Ванила. Со мешавина на мало кафе и млеко, Принцот на Ванила создава чувство на благосостојба во кафе продавница во удобноста на вашиот дом. Мешавина на kokrrave на кафето е со висок квалитет, Арабика и Робуста, го најде својот пат во Принцот Ванила. Мешавина на вкусови на кафе, и vanillës, обезмастено млеко во прав, и шеќер. Само додадете топла вода и përzijeni!


Принцот Кафе Крем е идеален за кафе за да биде вкусно. Употребата на kremit во прав е совршен начин да вкус на силно кафе не тоа да ме нежно, давање на нејзиниот вкус на тоа и мирис тоа.


Крем за прав е совршен за кафе.
Тоа му дава на кафе со вкус и арома qumshti.
Таа содржи протеини на млеко.

Злато & Decaf

Уживајте во моментот на Сега, со мирисот и вкусот на кафето се Принцот на Злато. Од изборот и отстранување на kokrrave од најдобрите, квалитетот на кафе, Арабика и Робуста, доаѓа Принцот на Злато, со слатка и заводлива вкус да биде уникатен.

Kafese смесата да се одвои.
На зрна од кафе од најдобрите Арабика и Робуста
Се пече тоа полека
Дизајн на посебни стакло стакло го задржува кафе Принцот Злато да се излади до степен на последниот.

Принцот Decaf со вкус на богатите, и вкусот на уникатен без кофеин, и печено mesatarishtë. Зрна на кафето Робуста да расте со користење само на вода за да се отстрани kafeinën. Уживајте Принцот Decaf без кофеин, кафе квалитет е висока, избор на kokrrave од најдобрите кафе и се пече тоа со внимание.

Принцот Decaf без кофеин.
Печено, во просек од зрна на кафето Робуста.
Користете само вода за да се отстрани кофеинот.
Дизајн на посебни стакло стакло го задржува кафе Принцот Decaf свежо до точка на последниот.

Принцот Брз

Принцот Брзо пиете со какао во прав и збогатен со витамин и минерали. Тој содржи витамин Ц, Б1, и Д. тоа Е важен извор на протеини во млекото. Поддршка на деца во нивните активности од секојдневниот живот, и да се обезбеди хранлива вредност.


Тоа содржи хранлива вредност.
Vitaminen Б, B1, и D.
Тој се подготвува со млеко.

Illy Caffee

Devolli Корпорација е ексклузивен дистрибутер на illy Кафе во Косово

Адреса: Zahir Пајазити, n.n.
30000 Пеќ / Пеќската , Косово


[email protected]

Услуги

Царинскиот Терминал

Традицијата, сигурноста и успехот на "Devolli Корпорација" беше проследено со отворањето на Терминалот, Во кој услуги на високо ниво на европската унија.

Во индустријата на "Devolli Corporation" е основана на Царински Терминал, изградена во согласност со стандардите на еу. Терминалот има површина од 21.000 м2 кој се наоѓа во повеќе од 50 бизнис на канцеларијата за да се различни, тие нудат различни видови на услуги како што се :

  • Агент за царинење, банка, друштво за осигурување, царинската управа и други компании.
  • Да се обезбедат услуги на терминали, "Devolli Корпорација" има договор за многу години од страна на Властите на Царинските на населението.

Принцот Кафуле

Еден синџир на lokalesh на кафе, започна една деценија од мене, и пред Devolli Корпорацијата, и тоа го промени начинот на кој т'mendumit кафе' n Косово / a.

Културата на кафе т'importume во светот на стариот , каде кафето се смета за macchiato е голема или мала, денес сте ми, и повеќе од 50 recepta т'kafes т'përgatituna од страна на персоналот на trajnum n'Prince Кафе Куќа.. Принцот Кафе Куќа треба во секојдневниот живот за adikt на локалните т'kafes n'cdo заедницата во која делува. Локацијата На dëshirum, дека ќе се прави тоа за долго време, мојот harru на стресот од секојдневниот живот т'jetes, наместо На rahatshëm само да се сретне со dosta, јас број со компанија, и со вкус на kafeve т'shumta, и специјалитети на различни т'torteve и ambëlsinave. Клучот за PCH што угостителство, mysafirt имаат избор, и ние не сакаме во нашите градови на оние јас ndi ма е помалку од т'veçantë. Во секое време пред возачот за развој, каде што работат, и за кое било друго место што би т'shfaqet. На однесување и постапување на bojn Принцот да мене, премногу, но дека име, или производ. Тоа претставува сето она за што ние bojm! Затоа, ние веруваме дека она што ние bojm, бод на квалитетот т'energjisë позитивни во кои таа се протега од Принцот Кафе Куќа, n'krejt светот! Вкупниот број на поени т'hapuna до сега, PCH ќе синџирот на просториите На албанската за мене, голем n'rajon! #shihemiteveni

DLS - Devolli Логистички Систем

Devolli Corporation, меѓу многуте активности на своите општината има развиен и усвоен систем што многу од современите дистрибуција, која е проширена на целата територија на Косово.

Главната цел на воспоставувањето на мрежата, како дистрибуција бил и продолжува да биде, на исполнувањето на барањата на потрошувачите за производите на Devolli Корпорација, како и за олеснување на имплементацијата на стратегијата на модерната дистрибуција, во секој момент, во сите делови на Територијата. Дистрибуција во Devolli Корпорацијата е да се надмине очекувањата и потребите на клиентите, служејќи највисок квалитет на производи, услуга и вредност. Пораката на дистрибуција, Devolli Corporation да остане еден чекор понапред со користење на технологија и иновативни, со цел да биде најдобар дека тоа е можно за нашите клиенти. Денес, Devolli Корпорација е сопственик на една флота на возила за превоз на повеќе од 100 возила, вклучувајќи ги следниве:

  • Направено на тешки (10 секунди и 20 s)
  • Народот distribues (еден од 3.5 s), и
  • Возилата да бидат мали, како што се pick-up

Kënaqësa на клиентот точки од референтните на Devolli на Корпорацијата, која е клучот за успех е да се биде доследен и arritjve.

Контакт

Ве Молиме Контактирајте Со Нас

Devolli Corporation

Адреса: Zahir Пајазити, n.n.
30000 Пеќ / Пеќската , Косово

Тел.: +383 39 434 591
Факс : +383 39 433 411
[email protected]